خدمات حرفه ای تولید محتوا متنی و ویدیویی​

ارائه دهنده خدمات حرفه ای تولید محتوا

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا پایه و اساس تمام تلاش های بازاریابی دیجیتال مدرن است. به عنوان فرآیند انجام تحقیقات، تولید ایده های استراتژیک، تبدیل آن ایده ها به وثیقه با ارزش و سپس تبلیغ آن قطعات به مخاطبان هدف تعریف می شود. محتوای دیجیتال اشکال مختلفی دارد، از جمله صفحات وب، وبلاگ ها، اینفوگرافیک ها، ویدئوها و پست های رسانه های اجتماعی.

 

چرا محتوای عالی بسیار مهم است؟

هر روز میلیون ها قطعه محتوا به صورت آنلاین منتشر می شود. برای متمایز شدن و تأثیرگذاری بر مشتریان محتوای شما باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. این بدان معناست که نه تنها به خوبی نوشته و طراحی شده است، بلکه با توجه به نیازهای مخاطبان شما نیز توسعه یافته است. تفاوت بین محتوای باکیفیت و بی کیفیت فاحش است. 

میزان تلاشی که برای محتوای برند خود انجام می دهید، با ارزشی که از آن به دست می آورید، نسبت مستقیم دارد. محتوای با کیفیت بالا به شما کمک می کند:

 • به عنوان یک رهبر فکری معتبر برجسته شوید.
 • مشترکین و لیست ایمیل خود را افزایش دهید.
 • ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید.
 • مشتریان خود را درگیر نگه دارید.
 • پول درآوردن.

 

انواع محتوا

 محتوا در هر شکل و اندازه ای موجود است. این می تواند یک قطعه نوشته، صدا، ویدئو یا یک تصویر باشد. برخی از انواع محتوایی که در بازاریابی پیدا خواهید کرد عبارتند از:

 1. محتوای نوشتاری: وبلاگ ها، مقالات SEO، مقالات سفید، کتاب های الکترونیکی، ایمیل ها، پست های رسانه های اجتماعی.
 2. تصاویر: اینفوگرافیک، گیف.
 3. صدا: پادکست، کتاب صوتی.
 4. ویدئو: انیمیشن ها، وبینارها، سر صحبت کردن.
تعیین استراتژی محتوا 

در واقع استراتژی محتوا برای مشخص کردن این است که چه نوع محتوایی را برای رسیدن به چه نتیجه ای تولید کنیم. برای مثال مشخص کنیم که در طول این ماه 4 محتوای ویدیویی و 6 محتوای متنی با موضوعات از قبل مشخص شده را تهیه کنیم تا بتوانیم رتبه 1 گوگل در کلمات کلیدی مشخصی را بدست آوریم.

تهیه رپورتاژ آگهی با کیفیت 

رپورتاژ آگهی نوعی تبلیغ است که بر خلاف تبلیغات معمول سعی دارد با انتشار یک مقاله و یا خبر مفید بر مخاطب به صورت غیر مستقیم اثر بگذارد و اعتماد او را جلب کند. یعنی شما با تولید محتوا سعی می‌کنید بیشترین تأثیر را بر مخاطب بگذارید و بیشترین مخاطب را جذب کنید. این محتوا می‌تواند مقاله، ویدئو، صوت و یا حتی یک اینفوگرافیک باشد. البته عموماً مخاطب نباید متوجه جنبه‌های تبلیغی محتوای شما شود.

خدمات مربوط به ورود اطلاعات (data entry) 

زمانی که تعداد محدودی محتوا داشته باشید مشکل خاصی در بارگذاری داده‌ها نخواهید داشت. مشکل درست از زمانی آغاز می‌شود که تعداد محتوا و داده‌ها زیاد است.  فرایند بارگذاری این اطلاعات می‌تواند به شدت برای شما زمان برو خسته کننده باشد. اما برای افزایش سرعت و کیفیت بارگذاری اطلاعات می توان آن را به عهده متخصصین این امر قرار داد. 

فرم درخواست مشاوره

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر فرم درخواست مشاوره را پر کنید، و پس از ان منتظر تماس کارشناسان وبلیغات باشید. ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما ارتباط برقرار می کنیم.

تولید محتوای شبکه های اجتماعی

تعداد کاربران شبکه های اجتماعی با سرعت بسیار بالایی در حال افزایش است. همین کاربران زیاد باعث شده تا کسب و کار های نوینی در این فضا شروع به فعالیت کنند. علاوه براین کسب و کارهای بزرگ هم شروع به تولید محتوا در شبکه های اجتماعی کرده اند تا بتوانند با مشتریان خود تعامل بیشتری ایجاد کنند. روز به روز تعداد کاربران شبکه های اجتماعی بیشتر می شود. در نتیجه می توان از شبکه های اجتماعی به عنوان بستر مناسبی برای فعالیت کسب و کارها و یا ایجاد یک کسب و کار جدید نام برد.  

ساخت موشن گرافیک در سبک های مختلف 

انتقال اطلاعات و انجام تبلیغات با کمک پوسترهای گرافیکی خیلی راحت‌تر و سریع‌تر از متن‌های طولانی انجام می‌گیرد. اگر همین پوستر گرافیکی با کمک موشن گرافیکی جان بگیرد و به حرکت درآید میزان اثر گذاری آن چندین برابر افزایش پیدا می‌کند. اگر شما به تازگی محصول جدیدی را تولید کرده‌اید به راحتی می‌توان به کمک یک اینفوگرافی اطلاعات کاملی درباره محصول جدید را در چند دقیقه به مشتری خود منتقل کنید. در واقع موشن گرافیک به ایجاد تعامل بهتر یک کسب و کار با مخاطبش کمک می‌کند.

تولید محتوای متنی اختصاصی و سئو شده

محتوای متنی را می‌توان پایه اصلی تولید محتوا در هر فرمتی دانست برای مثال برای پیش از تولید یک پادکست بهتر است متن گفتار را از قبل آماده کنید تا هنگام تولید محتوا صوتی دچار مشکل خاصی نشوید و یا حتی زمانی که قصد تولید یک فایل ویدئویی را دارید بهتر است از قبل فیلم نامه مشخصی را تهیه کرده باشید تا در مراحل تولید دچار سردرگمی نشوید. متن را می‌توان ریشه رخت محتوا دانست. برای مثال قبل از انجام یک سخنرانی به احتمال زیاد متن آن را روی کاغذ مکتوب خواهید کرد تا بتوانید ارائه منسجمی داشته باشید.

چگونه فرآیند تولید محتوای خود را بهینه کنیم

قبل از اینکه وارد فرآیند گام به گام ایجاد محتوای عالی شویم، اجازه دهید یک نمای کلی در سطح بالا از این فرآیند داشته باشیم. اولین قدم در توسعه و اجرای فرآیندی که متناسب با نیازهای برند شما باشد، در نظر گرفتن اهدافتان است. فهرستی از اهداف تجاری که استراتژی بازاریابی محتوای شما از آنها پشتیبانی می کند، تهیه کنید. نمونه هایی از اهداف مشترک عبارتند از:

 • افزایش تبدیل
 • بهبود شهرت برند
 • افزایش آگاهی از برند

این فهرست را در دسترس داشته باشید و مطمئن شوید که تمام سازندگان محتوای شما آن را درک کرده اند. در هر مرحله از فرآیند، می توانید به لیست خود نگاه کنید تا تأیید کنید که در مسیر درستی هستید. اگر یک قسمت از محتوا یا فرآیند خاصی به اهداف شما نمی رسد، این نشانه آن است که ممکن است نیاز به بازدید مجدد از تابلوی طراحی داشته باشید.

 

تبلیغات محتوایی چیست؟

شاید تعجب آور نباشد که تعیین تعریف دقیق تبلیغات محتوا دشوار است. برای پیچیده تر کردن مسائل، بسیاری از مردم (به طور قابل درک) تبلیغات محتوا را با تبلیغات بومی و بازاریابی محتوا را با استراتژی محتوا اشتباه می گیرند. اگرچه مفهوم تبلیغات محتوا نسبتاً جدید است.

تبلیغات محتوا فرآیند تولید محتوا با هدف تبلیغ آن محتوا از طریق کانال های توزیع پولی است. این می‌تواند شامل کمپین‌های PPC، اجتماعی پولی، مکان‌های حمایت شده و هر نوع فرصت تبلیغاتی پولی دیگری می باشد.

هر قالب محتوایی را می توان به عنوان بخشی از یک کمپین تبلیغاتی محتوا تولید کرد. به عنوان مثال، می توانید یک وایت پیپر با تمرکز بر یک مشکل رایج برای مشتریان در صنعت خود ایجاد کنید و قصد دارید این کاغذ سفید را از طریق تبلیغات اجتماعی پولی تبلیغ کنید. تا زمانی که محتوای تولید شده قرار است از طریق توزیع پولی تبلیغ شود، شما از تبلیغات محتوا استفاده می کنید.

 

مزایای تبلیغات محتوایی چیست؟

شاید بزرگترین مزیتی که تبلیغات محتوا نسبت به بازاریابی محتوای ارگانیک دارد این باشد که به هیچ وجه به جستجو یا قابلیت کشف متکی نیست. اگر برای تبلیغ یک محتوا هزینه می‌کنید، لازم نیست نگران جذب مخاطبان گسترده‌تر باشید یا سعی کنید خدایان بی‌ثباتی سئو را برای تأثیرگذاری راضی کنید. با استفاده از این روش به سادگی مخاطبان خود را پیدا کنید و از هر کانال توزیعی که به بهترین وجه با نیازهای شما و نتایج تجاری پروژه محتوا مطابقت دارد استفاده کنید.

یکی دیگر از مزایای این جنبه از تبلیغات محتوا این است که شما را قادر می سازد تا موضوعات متمرکز را که ممکن است برای موفقیت ارگانیک بسیار مهم در نظر گرفته شوند، به صفر برسانید. به این معنی که می‌توانید نقاط دردسر خاصی را که مشتریان احتمالی خود تجربه می‌کنند بیابید و محتوای خود را طوری تنظیم کنید که کاملاً آن نیازها را برآورده کند. موقعیت شما و کسب‌وکارتان را به روشی بسیار مطلوب در ذهن خواننده خود قرار دهید.

طرح‌های تبلیغاتی محتوا نیز می‌توانند به خوبی مقیاس شوند. بسته به هدف محتوا و مخاطبان مرتبط بالقوه، می‌توانید از کانال‌های پولی مختلفی برای ارائه محتوای خود استفاده کنید، از کمپین‌های PPC در مقیاس بزرگ برای دستیابی به مخاطبان گسترده گرفته تا کمپین‌های اجتماعی پولی کوچک‌تر و هدفمندتر که در ROI بسیار رقابتی نتایج عالی ارائه می‌کنند. 

سوالات متداول

1تولید محتوا برای سایت چیست؟

تولید محتوا برای سایت شامل: موشن گرافیک، متن، عکس، صدا و ... است که کارشناسان تولید محتوا در سایت قرار می دهند.

2تولید محتوای سایت فروشگاهی چگونه است؟

یکی از پربازدیدترین انواع سایت های اینترنتی، سایت های فروشگاهی هستند که شامل هزاران محصول هستند و هر محصول با تولید محتوای درجه یک می تواند در گوگل به خوبی رتبه بگیرد.

3چه کسب و کارهایی به تولید محتوا نیاز دارند؟

تقریبا تمام کسب و کارها برای اینکه به خوبی دیده شوند، به خوبی از طرف مردم پذیرفته شوند، نیاز به تولید محتوا دارند. اما کسب و کارهای اینترنتی وابستگی شدیدتری به تولید محتوای خوب دارند.

4آیا بین سئو و بهینه سازی سایت و محتوا ارتباطی وجود دارد؟

بله، حتما شنیده اید که گوگل می گوید: محتوا پادشاه است. گوگل میگردد و بهترین محتواها را پیدا میکند و برای جستجوگران به نمایش می گذارد. پس برای سئوی خوب حتما به محتوای خوب نیز نیاز است.