طراحی سایت رستوران با سفارش آنلاین غذا

تا همین چند سال قبل ایده استفاده از اینترنت برای انجام امور روزمره بسیار ناکارآمد و نشدنی بود. اما امروز می‌بینیم با گسترش ضریب نفوذ آن بین مردم بسیاری از کارهای ساده روزانه همچون خرید از سوپرمارکت‌ها و رستوران‌ها و…. هم از طریق اینترنت انجام می‌شود.

در واقع اینترنت باعث هرچه آسان‌تر شدن کارهای روزمره افراد شده است. اینترنت به کسب و کارهای مختلف برای ایجاد بازارهای متنوع و همچنین برای نفوذ به بازارهای هدف از قبل تعیین شده کمک می‌کند.

 

ضرورت داشتن وب سایت برای رستوران

در شرایطی که مردم حتی خریدهای ضروری خود را هم از طریق فروشگاه‌های اینترنتی انجام می‌دهند. ایجاد امکانی برای سفارش غذا از رستوران بدون خروج از منزل می‌تواند ایده و موقعیت مناسبی باشد برای کسب درآمد هر چه بیشتر رستوران‌ها باشد. یک رستوران می‌تواند با راه اندازی وب سایت برای خود، از مزایای زیادی من جمله امکان ارائه خدمت به افراد بیشتری در سطح شهر و یا امکان جذب مشتری از سراسر شهر برخوردار گردد.

خیلی از اوقات ما برای پیدا کردن رستوران مورد نظر خودمان به عنوان اولین اقدام در اینترنت شروع به جستجو کردن می‌کنیم. در نتیجه این جستجو در اینترنت علاوه بر آدرس دقیق رستوران می‌توان منو‌ی رستوران و حتی دیدگاه مشتریان رستوران را در مورد آن مشاهده کرد. همچنین می‌توان تصاویر مربوط به محیط رستوران و ظاهر غذاها را نیز مشاهده کرد. 

 

انتخاب بازار هدف مناسب

قبل از اینکه اقدام به طراحی یک سایت برای رستوران کنیم و سعی در جذب مخاطب با این روش داشته باشیم. باید بازار هدف مناسب خود را مشخص کرده و بر اساس نیاز بازار هدف خود استراتژی تعیین کنیم. قطعاً امکان سرویس دهی به همه مردم برای ما ممکن نیست و باید با انتخاب بازار هدف مشخص بر قسمتی از بازار که مد نظر ما است متمرکز شویم.

 

طراحی سایت رستوران

با طراحی یک سایت برای رستوران می‌توان منو آن را منتشر کرد و حتی بر اساس هر غذای موجود در منو، صفحه اختصاصی ایجاد که با مراجعه به صفحه مربوط به آن علاوه بر تصاویر مربوط به غذا و توضیحات آن که شامل مواد تشکیل دهنده غذا و مراحل طبخ و تهیه است. نظرات مشتریان قبلی که از غذا مصرف کرده‌اند به نمایش گذاشت. این صفحات اختصاصی می‌تواند به مشتریان کمک کند تا قبل از حضور با دقت نظر بیشتری غذای مورد نظر خود را انتخاب کنند. علاوه بر این می‌توانیم به راحتی امکان رزرو میز را از طریق سایت و به صورت آنلاین برای مشتریان خود مهیا کنیم. 

رزرو میز این امکان را به مشتری می‌دهد تا بدون نیاز به حضور از قبل و از منزل میز مورد نظر خود را انتخاب کرده و در تاریخ و ساعت مشخصی رزرو کند.

 

طراحی سایت سفارش آنلاین غذا

به عنوان یکی از امکانات مهم که باید در هنگام طراحی سایت رستوران به آن توجه داشته باشیم. ایجاد امکان سفارش غذا از طریق وب سایت است. مزیتی که می‌تواند منجر به افزایش مشتریان ما و همچنین افزایش فروش ما بشود.

باید توجه داشته باشیم که طراحی سایت رستوران به شیوه‌ای انجام گیرد که به خوبی معرف غذاها و محیط رستوران باشد. به این وسیله می‌توان برای مشتری در اولین بازدید از سایت ایجاد ذهنیت مثبتی از رستوران کند.

علاوه بر این مشتریانی که قیمت برایشان از اهمیت بالایی برخوردار است. امکان مشاهده منو به همراه قیمت را از طریق سایت خواهند داشت. این کار منجر به ایجاد رضایت در کاربران می‌شود.

 

ایده طراحی وب سایت رستوران و نکته برای موفقیت

قبل از اینکه وب سایت رستوران خود را راه اندازی کنید، اصول اولیه وب سایت رستوران برای شما ذکر شده است. در اینجا لیستی از چندین کار وجود دارد که باید هنگام آماده شدن برای راه اندازی صفحه اصلی خود انجام دهید.

 

1. طراحی الهام بخش

طراحی وب با کد شروع نمی شود، بلکه با الهام از طراحی شروع می شود. با فکر کردن در مورد عناصری که می خواهید در صفحه فرود خود قرار دهید شروع کنید. در اینجا چند ایده وجود دارد که مهم است شامل شود:

 • چند تصویر از غذاهای لذیذی که رستوران شما ارائه می دهد و شاید فضای ناهارخوری.
 • لینک منوی غذا؛
 • یک برگه سفارش آنلاین؛
 • لینک رزرو آنلاین؛
 • پیوندی به نقشه های گوگل برای مسیرها و اطلاعات تماس از جمله شماره تلفن.

شما می خواهید اطلاعاتی را وارد کنید که به مشتریان شما کمک می کند تا به راحتی و سرعت تصمیم بگیرند. شما می خواهید از هر چیزی که باعث شود آنها به دنبال رستورانی متفاوت بگردند اجتناب کنید.

در این راستا، چند اشتباه وجود دارد که می خواهید هنگام طراحی یک وب سایت جدید از آنها اجتناب کنید. شما نمی خواهید آن را بیش از حد به هم ریخته باشد. شما فقط باید آن دسته از عناصری را در نظر بگیرید که تجربه کلی مشتری را اضافه یا بهبود می بخشد. اگر بهتر است چیزی را در صفحه دیگری قرار دهید، این کار را انجام دهید تا صفحه اصلی شما خیلی شلوغ نشود.

همچنین ایده خوبی است که آن منوهای کشویی یا کشویی را به بیش از هفت مورد محدود کنید. این می تواند کمک کند که صفحه اصلی کمتر به هم ریخته شود. شما همچنین نمی خواهید از نوارهای کناری استفاده کنید زیرا اکثر مشتریان جدید بعید هستند از آنها استفاده کنند. اگر چیزی در منوی اصلی ناوبری جا نمی شود، آن را در جای دیگری قرار دهید.

 

2. موبایل اولویت دارد

بیش از 50 درصد از کل ترافیک وب از طریق تلفن های همراه می آید. بنابراین وقتی صحبت از طراحی وب می شود، ترافیک تلفن همراه مهم است. شما باید اطمینان حاصل کنید که هر عنصر طراحی وب سایت رستوران شما برای موبایل آماده است.

برای این منظور، شما یک پلت فرم طراحی وب می خواهید که تصاویر و متن شما را برای دستگاه های تلفن همراه بهینه کند. این امر به ویژه برای طراحی وب سایت رستوران مهم است زیرا اکثر مردم از تلفن های خود برای یافتن مکانی برای غذا خوردن استفاده می کنند.

واقعیت در دنیای مدرن ما این است که ابتدا باید واقعاً به دستگاه های تلفن همراه فکر کنید. این زمانی که زیبایی طراحی خود را در نظر می گیرید مهم است. شما می خواهید طراحی وب شما پیچیده و وب سایت شما بسیار واکنش گرا باشد. این تجربه کاربری را افزایش می دهد و اولین تاثیر بسیار بهتری را در ذهن مشتریان بالقوه به جا می گذارد.

 

3. از هدرهایی استفاده کنید که واقعا کار می کنند

هرگز نباید قدرت یک هدر چشم نواز را دست کم بگیرید. اینها حتی بدون هیچ گرافیک یا ویدیویی توجه خوانندگان شما را جلب می کنند. یک هدر بد بیان یک فرصت از دست رفته است. هدرهای شما باید توصیفی باشد و به کاربر بگوید چه چیزی را می فروشید و چگونه می تواند آن را دریافت کند. هدرهای خوب همچنین می توانند امتیاز SEO شما را بهبود بخشند. SEO مخفف بهینه سازی موتور جستجو است و هر چه امتیاز شما بالاتر باشد، وب سایت شما در جستجوی مشتریان رتبه بالاتری خواهد داشت.

همچنین یک ترفند روان‌شناختی وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید تا بازدیدکنندگان وب‌سایت خود را سریع‌تر تصمیم بگیرند که سفارش یا رزرو کنند. این قانون هیک نام دارد و بیان می‌کند که هرچه گزینه‌های بیشتری در اختیار افراد باشد، تصمیم‌گیری طولانی‌تری طول می‌کشد.

رستوران شما ممکن است 50 وعده غذای مختلف را برای مشتریان ارائه دهد، اما می‌توانید با گروه‌بندی گزینه‌ها در انتخاب‌های کمتر در صفحه وب خود، به آنها کمک کنید سریع‌تر تصمیم بگیرند. به عنوان مثال، در صفحه اول منوی غذایی خود، می توانید غذاهای خود را در غذاهای ماکارونی، غذاهای دریایی، مرغ و گوشت گاو دسته بندی کنید.

هنگامی که مشتری روی یکی از آن گزینه ها کلیک می کند، می تواند وعده های غذایی مختلف را در آن دسته مشاهده کند. اگر آنها را مجبور کرده اید تا این حد پیش بروند، به احتمال زیاد آنها به جای رفتن به صفحه وب رستوران دیگری، از بین این گزینه ها انتخاب کنند. جذب آنها کلیدی است که آنها را وادار به عمل می کند و هدرهای جذاب بخشی از طراحی وب سایت رستوران عالی است.

 

4. Fold Count را ایجاد کنید

این قسمت اولین نگاهی است که مشتریان قبل از شروع پیمایش از وب سایت شما دارند. این واقعاً مهمترین بخش از کل استراتژی طراحی وب شما است. اینجاست که می توانید واقعاً کلیک ایجاد کنید و متعاقباً به رستوران خود ترافیک ایجاد کنید.

در قسمتی است که می‌خواهید سرصفحه‌های جذاب و فراخوان‌های اقدام مرتبط داشته باشید. دعوت به اقدام متنی است که بیننده را ترغیب می کند تا کاری مانند کلیک کردن روی منوی غذای شما انجام دهد. این قسمت جایی است که شما اولین فرصت را دارید تا یک مشتری بالقوه را به یک مشتری واقعی تبدیل کنید.

 

5. یک سلسله مراتب بصری ایجاد کنید

سلسله مراتب بصری یک عنصر حیاتی در طراحی وب شما است. این به شما این امکان را می دهد که محتوای خود را به شیوه ای واضح و موثر نمایش دهید. نکته کلیدی این است که توجه مشتری بالقوه خود را به عناصر خاصی هدایت کنید.

شما می خواهید با مهم ترین اطلاعاتی که مشتریان شما باید بدانند شروع کنید. نام و لوگوی کسب و کار رستوران شما در بالای لیست خواهد بود، اما ممکن است به مشتریان اطلاع دهید که چه نوع غذایی را سرو می کنید.

با قرار دادن دقیق عناصر برجسته شده به طور مناسب و برجسته کردن آنها با رنگ های خاص، مسیری را برای خوانندگان ایجاد می کنید تا دنبال کنند. این کاری است که آنها ناخودآگاه انجام خواهند داد. این یک نکته قدرتمند برای طراحی وب است که به افزایش سود شما کمک می کند.

 

6. محتوا را ساده نگه دارید

یکی دیگر از نکات عالی برای ایجاد بهترین وب سایت رستوران این است که محتوای خود را ساده نگه دارید. شما می خواهید مشتریانتان محتوای شما را دوست داشته باشند، اما اگر آنها را در اطلاعات غرق کنید یا یک وب سایت فوق العاده پیچیده داشته باشید، این کار را نمی کنند. به همین دلیل است که سرمایه گذاری روی کپی رایتینگ ایده خوبی است. برای نوشتن یک نسخه ساده، واضح و جذاب برای وب سایت شما میتوانید از متخصصین مجموعه وبلیغات کمک بگیرید.

شما می خواهید به خوانندگان خود اطلاعات خوانا و سازماندهی شده در قالبی ساده و قابل پیگیری بدهید و یک کپی رایتر حرفه ای می تواند این کار را برای شما انجام دهد. می توانید از آنها بخواهید بر روی اطلاعات با کیفیت بالا تمرکز کنند و سپس به مشتریان خود اجازه دهید تا وب سایت را خودشان کاوش کنند. این باعث می شود که آنها بیشتر درگیر مطالب باشند.

 

7. روی عکس ها کوتاهی نکنید

در حالی که می خواهید عکس های خود را در قالبی بهینه ذخیره کنید، می خواهید با کیفیت و جذاب باشند. تصاویر شما از غذا باید غذاهای خوش طعمی را نشان دهد که مشتریان بالقوه شما را به سفارش آنلاین یا رزرو ترغیب می کند.

 

8. یک وبلاگ ایجاد کنید

وبلاگ یک راه عالی برای برقراری ارتباط با مشتریان است. شما می توانید در مورد تعدادی از موضوعات مرتبط بنویسید و می توانید وبلاگ خود را با صفحات رسانه های اجتماعی خود ادغام کنید.

 

تاثیر سئو بر سایت‌های رستورانی

برای آن که فعالیت یک سایت رستورانی به صورت آنلاین و در فضای وب موثر باشد. باید با رعایت اصول سئو سایت و انتخاب استراتژی مناسب برای این کار رتبه بالایی در موتور جستجو برای سایت رستورانی خود کسب کنیم. 

انجام درست فرایند سئو در رابطه با سایت رستوران بر افزایش مشتریان آن اثر مستقیم دارد. با توجه به فعالیت رستوران در یک منطقه مشخص انجام فرایند سئو محلی برای مسیریابی رستوران از طریق فضای اینترنت و همچنین برای هدایت افراد بیشتر به سایت رستوران اهمیت دارد.

مشاوره رایگان


شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

  ۵ گام مهم در طراحی یک سایت رستورانی 

  طراحی ساده

  در طراحی سایت برای یک رستوران باید از ایجاد پیچیدگی بی دلیل خودداری کرد، صفحات اصلی و مهمی هم چون منو غذایی، درباره ما، ارتباط با ما از مهم‌ترین صفحات یک وب سایت رستوران است. در واقع یک سایت استاندارد بدون هر کدام از این صفحات ناقص می‌باشد. در ضمن در کنار این صفحات می‌توان نسبت به طراحی صفحه‌ای برای ثبت و نمایش نظرات مشتریان اقدام کرد، با ایجاد صفحه‌ای اختصاصی برای نظرات مشتریان قبلی می‌توان دید بهتری به مشتریان جدید خود درباره رستوران و غذای آن بدهیم.

  فرم تماس با ما

  یکی از صفحات مهم هر سایتی فرم تماس با ما است. با طراحی درست این صفحه این امکان را ایجاد می‌کنید تا کاربران و مشتریان به راحتی از طریق وب سایت با شما در ارتباط باشند. البته با مشخص کردن دقیق آدرس رستوران در این صفحه و همچنین پاسخ به برخی سوالات پر تکرار به خصوص درباره جای پارک و… کمک بزرگی به مشتریان خود کرده‌اید.

  فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

  با توجه به میزان فعالیتی که مردم در شبکه‌های اجتماعی دارند. می‌توان با استفاده از یک استراتژی مناسب و تولید محتوای درست به همراه فعالیت مستمر در انواع شبکه‌های اجتماعی موجود. نسبت به جذب مخاطب جدید و افزایش درآمد رستوران تلاش کنیم.

  استفاده از تصاویر مناسب

  یکی از بهترین راه ها برای جذب مخاطبین جدید و ترغیب آنها به استفاده از وب سایت یک رستوران با استفاده از تصاویر با کیفیت شروع می‌شود. در نظر داشته باشید می‌توان با کمک تصاویر با کیفیت در قسمت مربوط به منو و یا گالری سایت، اثربخشی سایت را افزایش دهیم. 

  در هنگام طراحی یک وب سایت برای رستوران و یا طراحی صفحه‌ای برای سفارش غذا قطعاً استفاده از تصاویر غذای خود رستوران و همچنین تصاویری از محیط داخلی رستوران می‌تواند میزان اشتیاق کاربران را برای سفارش از رستوران را افزایش دهد.

  طراحی متمایز صفحه درباره ما

  طراحی صفحه درباره ما در وب سایت‌های اینترنتی و فروشگاه‌های آنلاین از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. با کمی خلاقیت در طراحی این صفحه در وب سایت رستوران خود باعث ایجاد تمایز بیشتری در بین رقبا باشیم. در ضمن می‌توان با معرفی کادر رستوران در این صفحه، حس نزدیکی بیشتر بین کاربران، مشتریان و کادر رستوران ایجاد کنیم.

   

   

  آموزش طراحی سایت رستوران

  پیش از اقدام برای طراحی یک وب سایت برای رستوران باید به بررسی رقبای خود بپردازیم. با این کار دید نسبتاً کاملی از آنها پیدا می‌کنیم که کمک می‌کند برای ایجاد امکانات مورد نیاز سایت خود تصمیم گیر‌ی کنیم. 

  برای راه اندازی یک سایت رستورانی می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد. استفاده از انواع سیستم‌های مدیریت محتوا همچون وردپرس که دارای افزونه‌های مختلفی برای این کار است. می‌تواند یک انتخاب باشد.

  استفاده از پورتال های سایت ساز که با توجه به امکانات مختلف ارائه شده توسط آنها دارای قیمت‌های متنوعی هستند.

  طراحی سایت رستورانی به صورت کامل و برنامه نویسی شده توسط شرکت‌های طراحی سایت که با توجه به امکانات مورد نیاز ما دارای قیمت‌های مختلفی هم می‌باشد.

  یکی از مهم‌ترین مراحل بعد از طراحی وب سایت انجام فرایند سئو آن است. تا با افزایش رتبه سایت در هنگام جستجو باعث بازدید بیشتر و کسب درآمد بیشتر شود. در صورت عدم بهینه سازی سایت برای موتور جستجو عملاً تمام زحمات ما برای راه اندازی سایت رستوران بی نتیجه می‌ماند.

   

   

  امکانات مورد نیاز سایت رستوران

  هنگام طراحی سایت برای رستوران باید به ایجاد بخش های مختلفی من جمله موارد زیر توجه داشت. 

  • دسته بندی محصولات مختلف (صفحات مربوط به غذای اصلی، پیش غذا و…) 
  • ایجاد امکان سفارش آنلاین 
  • امکان تغییر آدرس در هر بار خرید غذا علاوه بر ذخیره آدرس ها 
  • ایجاد شیوه‌های مختلف تسویه حساب غذا هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری هنگام تحویل غذا توسط پیک
  • اعلام ساعات کار رستوران و همچنین ساعات خدمات رسانی سایت (عدم امکان سفارش غذای آنلاین هنگام تعطیلی رستوران دارای اهمیت بالایی است) 
  • صفحه‌ای با عنوان وبلاگ برای ارائه مقالات و گالری برای اشتراک تصاویر

   

  هزینه طراحی وب سایت رستورانی

  عوامل مختلفی می‌تواند بر قیمت طراحی وب سایت اثر داشته باشد. اما می‌توان به طور کلی هزینه طراحی یک سایت بر اساس امکانات استفاده شده، پشتیبانی و نوع عملکرد سایت مشخص می‌شود. قطعاً سایت رستورانی که دارای اپلیکیشن موبایل اختصاصی، امکان سفارش آنلاین و…. باشد از قیمت طراحی بالاتری نیز برخوردار است.

   

   

  مزایای داشتن سایت یک سایت برای رستوران 

  1.ثبت سفارش آسان:ثبت سفارش به صورت آنلاین در مقایسه با شیوه‌های حضوری و یا تلفنی از دقت بالاتری برخوردار است. در این شیوه احتمال خطای انسانی در رابطه با ثبت سفارش به کمترین مقدار خود می‌رسد.

  2.جمع‌آوری اطلاعات:استفاده از وب سایت برای یک رستوران، فرایند جمع‌آوری اطلاعات مشتری و ایجاد تعامل با آنها را بسیار آسان‌تر کرده و برای رستوران داران این امکان شخصی سازی وب سایت‌ها بر اساس نیاز کاربر را فراهم می‌کند.

  3.استفاده از وب سایت به راحتی می‌تواند ضریب نفوذ بین مشتریان را افزایش دهد و امکان ارائه خدمات به مشتریان در مکان‌های جغرافیای مختلفی را مهیا می‌کند.

   

   

  اهداف طراحی سایت رستوران 

  از اهداف خیلی مهم برای راه اندازی یک وب سایت رستوران می‌توان به جذب مشتری بیشتر که باعث افزایش درآمد نیز می‌شود نام برد. در واقع برای هر کسب و کاری افزایش درآمد از اهمیت بالایی برخوردار است. 

  طراحی و راه اندازی یک وب سایت رستورانی می‌تواند اهداف مختلفی از جمله موارد زیر را برای آن‌ها ایجاد کند

  1. افزایش نفوذ در بازار آنلاین
  2. امکان سفارش گیر‌ی آنلاین و افزایش درآمد از طریق افزایش فروش
  3. امکان فعالیت در ساعات بیشتر و محدوده جغرافیای بزرگتر
  4. ایجاد تعامل با مشتریان
  5. بازاریابی و تبلیغات آنلاین با هزینه پایین تر

   

  چرا وردپرس برای طراحی سایت رستوران مناسب است 

  با کمک وردپرس می‌توان به سرعت با کمک افزونه‌ها و قالب‌های مخصوص مدیریت و راه اندازی سایت رستوران و سفارش آنلاین غذا نسبت به راه اندازی سایت سفارش آنلاین اقدام کرد. وردپرس با کمک افزونه‌های مختلفی که دارد کار راه اندازی سایت‌های مختلف را به شدت آسان کرده است.

  سوالات متداول

  1مدت زمان طراحی رستورانی چقدر است؟

  مدت زمان طراحی سایت وردپرسی بستگی به امکانات و پیچیدگی های سایت دارد، حداقل زمان مورد نیاز برای طراحی سایت رستورانی یک ماه می باشد.

  2سایت های رستورانی چه امکاناتی دارند؟

  امکانات سایت رستورانی بستگی به نیاز مشتریان دارد، امکاناتی نیز سفارش انلاین، پرداخت اینترنتی، معرفی منو، گالری تصاویر و.....

  3آیا سایت رستورانی نیز مانند سایت های دیگر نیاز به پشتیبانی دارد ؟

  بله، سایت های رستورانی نیز مانند دیگر سایت های وردپرسی نیاز به پشتبانی دارند، تیم وبلیغات پشتیبانی سایت شما را به مدت 6 ماه بصورت رایگان انجام می دهند و تیم پشتیبانی وبلیغات در ایام هفته پاسخگو شما خواهند بود.

  4چرا قیمت طراحی سایت رستورانی در وبلیغات مناسب است؟

  با مشاهده تعرفه طراحی وب سایت های و مقایسه تعرفه ها با تعرفه های وبلیغات متوجه متفاوت قیمت می شوید، علت تفاوت می تواند سابقه کاری بالا وبلیغات در امر طراحی و این قیمت انجام بیش از صد پروژه موفق داخلی و خارجی، استفاده از متخصصین خبره در امر طراحی سایت و انجام پروژه ها با کیفیت بالا و پشتبانی 24 ساعته می باشد.