خدمات طراحی موشن گرافیک

فکر می‌کنید مخاطبان شما از چه چیزهایی بیشتر لذت می‌برند؟ ویدئویی از شخصی جلوی دوربین که قصد دارد درباره محصولات شما توضیح دهد و یا روایتی جذاب که با کمک موشن گرافی ایجاد شده است. موشن گرافی یک دنیای بدون محدودیت است که می‌توانید روایتی کاملاً جذاب در آن بسازید.

ویدئو در شبکه‌های اجتماعی 1200 درصد بیشتر از متن و تصاویر به اشتراک گذاشته می شود.  پس یکی از بهترین فرمت های محتوایی برای درگیر کردن مخاطب با برند استفاده از فرمت های ویدیویی است.

موشن گرافیک

مراحل ساخت موشن گرافیک

 مرحله اول : نوشتن سناریو

 در طول دوره برای ساخت یک موشن گرافیک نوشتن سناریو می‌باشد. سناریو باید روان، ساده ، کلی و قابل درک باشد. تعداد کلمات در سناریو از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد. 

مرحله دوم : ساخت استوری برد

با ساخت استوری برد شما می‌توانید نمایی از موشن گرافیک خود را قبل از ساخت کامل آن ببینید و این به شما کمک می‌کند راحت تر و با برنامه ریزی دقیق‌تر پیش بروید.

مرحله سوم : طراحی استوری‌برد

بعد از اینکه طراحی سناریو را انجام دادیم باید ایده خود را به مرحله اجرا درآوریم.در این مرحله تمامی جزئیات از متن و تصویرمورد استفاده قرار می‌گیرد به همین دلیل وقت بیشتری صرف آن می شود. 

مرحلۀ چهار: ضبط صدا یا اضافه کردن جلوه صوتی

ما کمتر موشن گرافیکی را مشاهده کرده ایم که فاقد صدا باشد. این صدا می‌تواند صدای گوینده یا استفاده از جلوه‌های صوتی باشد. صدای یک انیمیشن باید فاقد نویز باشد تا تاثیر مناسبی پربیننده بگذارد.

مرحله پنجم ساخت نهایی انیمیشن 

مرحله نهایی، ساخت انیمیشن می‌باشد. یکی از موارد مهمی که در ساخت ویدیو موشن باید بدانید این است که انیمیشن باید در مدت زمان دو دقیقه مخاطب را جذب کند. بیش از حد طولانی و یا کوتاه بودن نمی‌تواند تاثیر خوبی بر مخاطبان داشته باشد.

3 ویژگی مهم دیزاین موشن گرافیک

ایجاد مسیر خرید

یک فایل ویدئویی باید کاملاً بتواند مشتری را تا انتهای مسیر خرید و استفاده از محصول مورد نظر کمک کند.

تولید محتوای ارزشی

برای مخاطب ارزشمند باشد تا بتواند مشتری را ترغیب به دیدن کند. حال با استفاده از ویدئویی طنز، جذاب و یا ...

محل توزیع مناسب

موشن گرافیک شما باید در جایی توزیع شود که بیش‌ترین مشتری را در آنجا دارید. مشتریان احتمالی شما بیشتر در اینستاگرام حضور دارند پس باید سعی کنید موشن هایی با قواعد اینستاگرام تولید و در آن منتشر کنید.

3 ویژگی مهم یک موشن گرافیک

فرم درخواست مشاوره رایگان

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر فرم درخواست مشاوره را پر کنید، و پس از آن منتظر تماس کارشناسان وبلیغات باشید. ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما ارتباط برقرار می کنیم.

فهرست مطالب
چرا باید از موشن گرافی استفاده کنید؟

موشن گرافی چیست؟

پیام ویدئویی است که با کمک به حرکت درآوردن تصاویر با استفاده از صدا و جلوه‌های سینمایی را موشن گرافی می گویند. موشن گرافی ها امروزه تبدیل به یکی از ابزارهای متداول تبلیغات به ویژه در شبکه های اجتماعی شده است.

 

چرا باید از موشن گرافی استفاده کنید؟

طبق گفته سیسکو 80 درصد از ترافیک اینترنت را ویدئو تشکیل می‌دهد. همین کافی است تا نشان دهنده اهمیت فعالیت ویدئویی برای کسب و کارها باشد.

انتقال اطلاعات و انجام تبلیغات با کمک پوسترهای گرافیکی خیلی راحت‌تر و سریع‌تر از متن‌های طولانی انجام می‌گیرد. اگر همین پوستر گرافیکی با کمک موشن گرافیکی جان بگیرد و به حرکت درآید میزان اثر گذاری آن چندین برابر افزایش پیدا می‌کند.

اگر شما به تازگی محصول جدیدی را تولید کرده‌اید به راحتی می‌توان به کمک یک اینفوگرافی اطلاعات کاملی درباره محصول جدید را در چند دقیقه به مشتری خود منتقل کنید. در واقع موشن گرافیک به ایجاد تعامل بهتر یک کسب و کار با مخاطبش کمک می‌کند.

 

دسته بندی کلی موشن گرافیک

 • انیمیشن دو بعدی (2D): بیشترین استفاده طراحان از موشن گرافیک دو بعدی است، زیرا طراح نقاشی ها را همزمان و به سرعت حرکت می دهد که به بیننده این تصور را می دهد که آنها متحرک هستند.
 • انیمیشن سه بعدی: موشن گرافیک سه بعدی نیز یکی از روش های محبوبی است که در تولید فیلم های انیمیشن سینمایی

استفاده می شود و شباهت زیادی به انیمیشن های دو بعدی دارد.

 • انیمیشن Stop Motion: نوعی از انیمیشن که بر روی شکل های ساخته شده از کاغذ یا خاک تکیه دارد و آن را به سرعت حرکت می دهد تا واقعی به نظر برسد.

 

انواع موشن گرافیک

همانطور که می‌دانید موشن گرافیک‌ها تاثیر بسیار زیادی در ایجاد جلوه‌های بصری دارند. این قابلیت‌ها سبب می‌شود که بتوانیم محتوایی تولید کنیم که علاوه بر زیبایی و متفاوت بودن، پیام‎‌های مختلفی داشته باشد. در این بخش قصد داریم انواع موشن‌ها را نام برده و تعریف کوچکی ازآن‌ها را برای شما بیان کنیم. البته انواع بسیار زیادی از این نوع انیمیشن‌ها وجود دارد که ما فقط به توضیح برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

 

موشن گرافیک آموزشی

موشن گرافیک آموزشی یکی از متداول‌ترین موشن‌هایی است که بسیار شبیه به ویدیوهای اطلاعاتی می‌باشد. موشن گرافیک آموزشی یکی از موثرترین اشکال ارتباطی هستند و برای حمایت از اهداف آموزشی بسیار ارزشمند هستند. به دلیل جذابیتی که این نوع ویدیوها برای کودکان دارد در بیشتر مواقع برای رده سنی کودکان از این نمونه‌ها استفاده می‌شود.

 

وایت بورد انیمیشن

انیمیشن تخته سفید یا وایت بورد انیمیشن، سبکی از ویدئو می‌باشد که به گونه‌ای طراحی شده که محتوا با دست روی تخته وایت برد یا پس‌زمینه سفید کشیده می‌شود. این یک روش انیمیشنی بسیار محبوب برای برقراری ارتباط با اطلاعات پیچیده است زیرا گرافیک ساده آن به راحتی قابل درک است. ساختن این انیمیشن‌ها نسبتا ساده است. محتوای تولید شده به این سبک برای مردم بسیار جذاب است. بنابراین از این نوع انیمیشن استفاده زیادی می‌شود.

 

رئال موشن یا ویدئو زنده 

طراحان رئال موشن یک مفهوم را از طریق بصری توضیح می دهند و طراحان گرافیک حرکتی (انیمیشن) همان کار را انجام می دهند اما با حرکت. تصویرگران تولید رئال موشن یا ویدئو زنده یک داستان بصری خلق می کنند و انیماتورها به داستان زندگی می بخشند. به دلیل مزیت این روش در تولید و هزینه ساخت، اخیرا بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

 

لوگو موشن 

لوگوی متحرک جلوه ای زیبا ایجاد میکند به نحوی که می‌توانیم از یک لوگوی ثابت یک تصویر چشم‌گیر با معنی بسازیم. ساختن لوگو موشن بسیار موثر در ایجاد یک جلوه پویا با تاثیر زیاد می‌باشد.

 

استاپ موشن

یک سبک زیبای دیگر در این دسته بندی وجود دارد که به آن استاپ موشن گفته می‌شود و نحوه ساخت آن عکسبرداری از اجسام در یک قاب ثابت می‌باشد که با تغییر و جابجایی کوچک اجسام بدون تغییر زاویه دوربین یک انیمیشن زیبا و جذاب تولید می‌شود. این سبک، از حرکت‌هایی که به جسم بی جان می‌دهد یک فضای بسیار زیبا و احساسی خلق می‌کند.

 

تایپوگرافی انیمیشن

تایپوگرافی انیمیشن یکی از انواع انیمیشن‌ها می‌باشد که به تحرک متن و ترکیب آن با ویدیو مربوط می‌شود. این نوع انیمیشن با تحرکی که ایجاد می‌نماید از متن ایستا که جلوه بصری کمی دارد یک تصویر متحرک زیبا می‌سازد.

 

اینفوگرافیک انیمیشن

اینفوگرافیک (Infographic) ، ترکیب دو کلمه اینفو (Information) به معنای اطلاعات و گرافیک (Graphic) است. این تصاویر می‌تواند تاثیر بسزایی در درک یک موضوع داشته باشد زیرا این ویدیو به بیان مسائل پیچیده به صورت ساده تر و مفهومی‌تر می‌پردازد.

 

برودکست مدیا 

این نوع از انواع موشن گرافیک است که در ابتدای اخبار، رویدادهای ورزشی و… برای عموم پخش می شود. این نوع از موشن گرافیک بیشتر در مواردی کاربرد دارد که صحنه به ندرت تغییر می کند. برودکست مدیا (Broadcast Media) همچنین به طور گسترده ای برای بازاریابی و تبلیغات استفاده می شود تا تأثیر قابل توجهی بر مردم ایجاد کند.

 

گیف

در ساده‌ترین شکل آن، یک گیف (GIF) فقط یک فایل تصویری است. مانند فرمت های فایل JPEG یا PNG، از فرمت GIF می توان برای ساخت تصاویر ثابت استفاده کرد. اما فرمت GIF یک ویژگی خاص دارد. همچنین می توان از آن برای ایجاد تصاویر متحرک نیز استفاده کرد.

گیف ها ابزارهای ارزشمند و همه کاره ای هستند که می توانید آنها را به جعبه ابزار بازاریابی خود اضافه کنید. ساخت آنها آسان است، اندازه کوچکی دارند و جایگزینی مقرون به صرفه برای استفاده از ویدیوهای موشن گرافیکی هستند.

 

فرآیند و سفارش استاپ موشن 

استاپ موشن شبیه انیمیشن های سنتی است که در آن فرآیند فریم به فریم نیز انجام می شود. در حالی که انیمیشن سنتی دو بعدی است و عمدتاً با دست طراحی می شود، استاپ موشن عکاسی است که به انیمیشن سه بعدی تبدیل شده است. فرآیند تولید اولیه استاپ موشن به شرح زیر است:

 • صحنه در زندگی واقعی با وسایل، اشیاء و مواد مدل سازی شده است. شخصیت‌ها همگی همراه با حالت‌ها و حالات چهره متفاوتشان خلق می‌شوند و سپس در صحنه‌ای مناسب قرار می‌گیرند، آهنگسازی می شوند و سپس آماده عکسبرداری است.
 • سپس شخصیت ها و صحنه ها کمی تنظیم می شوند و عکس دیگری گرفته می شود.
 • این روند تکرار می‌شود و هر بار شخصیت‌ها و صحنه‌ها تنظیم می‌شود تا زمانی که انیمیشن و ریتم مورد نظر به طور کامل عکس‌برداری شود. سپس همه عکس‌ها با هم جمع می‌شوند تا یک انیمیشن سه بعدی کامل با عکاسی دست ساز ایجاد شود.

در حالی که ویدیوهای استاپ موشن کار فشرده هستند و به پیش تولید گسترده نیاز دارند، می‌توان از آن در مواد بازاریابی برای انتقال سبک «ارگانیک» یا «دست‌ساز» استفاده کرد که می‌تواند با یک برند خاص متناسب باشد.

 

عوامل کمک کننده در طراحی یک ویدئو موشن گرافیک

 1. اسکریپت (محتوای متنی): برای طراحی یک ویدیو موشن گرافیک متمایز، یک فیلمنامه نویس باید تجربه کافی داشته باشد که بتواند محتوای متنی در سطح حرفه ای بنویسد.
 2. گرافیک: گرافیک یکی از مهمترین فاکتورهای لازم برای طراحی یک ویدیوی موشن گرافیک است. زیرا این گرافیک ها باید جذاب و از نظر رنگ ثابت باشند تا توجه مخاطبان را به خود جلب کنند.
 3. صدا: صدا یک افکت قدرتمند است که به افزایش بازدید ویدیو کمک می کند. اما باید با محتوای گرافیکی و متنی سازگار باشد.
 4. سرعت: سرعت ویدیوی موشن گرافیک باید ایده آل باشد. سرعت افزایش یافته به مخاطب اجازه نمی دهد برند یا محتوا را به خوبی درک کند. در حالی که سرعت پایین باعث می شود مخاطب احساس بی حوصلگی کند. پس دقت کنید سرعت مناسب را انتخاب کنید.

 

موشن گرافیک برای چه مواردی استفاده می شود؟

از طرح های حرکتی و گرافیکی برای اهداف مختلفی استفاده می شود. در اینجا چند دلیل رایج برای استفاده از انیمیشن های گرافیکی متحرک آورده شده است.

 

فورا توجه را جلب کنید

آخرین باری که یک مقاله طولانی را مطالعه کردید چه زمانی بود؟ احتمالاً یادتان نیست این به این دلیل است که اکثر مردم به سادگی محتوای طولانی را مرور نمی کنند. بر اساس مطالعه مایکروسافت، مصرف محتوای دیجیتال طول توجه انسان را به کمتر از ماهی قرمز کاهش داده است: 8 ثانیه.

بازاریابان باید بینندگان را جذب کنند و بینش های یک مقاله عمیق را در یک ویدیوی مختصر که تنها 30 ثانیه تا یک دقیقه طول می کشد، فشرده کنند.

 

افزایش تبدیل و تعامل

چه مخاطبان شما متشکل از زبان آموزان دیداری یا شنیداری باشند، بهترین موشن گرافیک از طریق ترکیبی از تصاویر عالی، موسیقی یا بلندگوی مناسب و متن جذاب برای هر دو جذاب خواهد بود. داشتن ویدیوها در یک صفحه می‌تواند همان چیزی باشد که برندها برای دمیدن زندگی جدید در تلاش‌های بازاریابی محتوای خود به آن نیاز دارند.

ویدیوها منجر به افزایش 157 درصدی در ترافیک ارگانیک می شود و نرخ کلیک را به شدت افزایش می دهد. مهمتر از آن، بینندگان می توانند 95٪ از یک پیام را در صورت مشاهده آن در یک ویدیو در مقایسه با خواندن آن به صورت نوشتاری به خاطر بسپارند. 

 

تأکید بر یک نکته

موشن گرافیک پیام شما را به گونه ای نشان می دهد که ایده ای را که می خواهید در متن منتقل کنید تقویت می کند. به یاد داشته باشید: یک عکس ارزش هزار کلمه را دارد. یک ویدیو یک میلیون می ارزد.

 

اطلاعات پیچیده را ساده کنید

کسب‌وکارها، سازمان‌ها یا گروه‌هایی که خدمات پیچیده‌ای ارائه می‌دهند، می‌توانند از تبلیغات موشن گرافیک استفاده کنند تا آن را تجزیه کنند و درک آن را آسان‌تر کنند. ویدئوهای موشن گرافیک کمک های بصری بسیار خوبی هستند که یادگیری را بسیار آسان تر می کنند.

 

تولید موشن گرافیک

طراحان موشن گرافیک، که گاهی اوقات فقط طراحان حرکت نامیده می شوند، آثار هنری برای وب، تلویزیون یا فیلم ایجاد می کنند. این می‌تواند شامل کلیپ‌های فیلم، تریلر، آگهی‌های تبلیغاتی، دنباله‌های عنوان و غیره باشد. آنها از جلوه‌های بصری، انیمیشن و سایر تکنیک‌های سینمایی برای جان بخشیدن به آثار خود استفاده می‌کنند. آنها گرافیک هایی را طراحی می کنند که در حال حرکت هستند، درست همانطور که عنوان آنها نشان می دهد.

طراحان گرافیک متحرک با انیمیشن سازی گرافیک و ایجاد جلوه های بصری واضح، فیلم ها، وب سایت ها، آگهی های بازرگانی و موارد دیگر را به سطحی کاملاً جدید می آورند. با رواج فزاینده محتوای ویدیویی آنلاین، یک طراح گرافیک متحرک تقریباً می تواند بر روی هر پلتفرم دیجیتالی کار کند.

 

پیش تولید برای طراحی حرکت

 1. ایده خود را ایجاد کنید
 2. ایده خود را توسعه و ترسیم کنید
 3. افکار خود را سازماندهی کنید
 4. تصویر کوچک داستان خود را به تصویر کوچک شکل دهید.
 5. تصویر سازی شخصیت‌ها، اشکال، اشیاء، مناظر و سایر جزئیات 
 6. طراحی تصویر دو بعدی و تبدیل به نمونه انیمیشن نهایی
 7. شخصیت سازی متحرک و با کیفیت
 8. دریافت بازخورد قبل از انتقال به تولید

 

هزینه ساخت موشن گرافیک

هزینه ساخت موشن گرافیک تا حد زیادی بستگی به نوع انیمیشن، مدت زمان آن، استفاده از عناصر مختلف در آن و … دارد. هرچه مدت زمان ساخت انیمیشن بیشتر باشد و ساخت آن زمان بیشتری صرف نماید، قیمت آن بیشتر است.

برای ساخت یک انیمیشن از سناریو، ساخت کاراکتر، کارگردان، تصویرساز ، گرافیست،تدوینگر و … استفاده می‌شود. به همین خاطر استفاده از موشن گرافیک هزینه‌های بیشتری نسبت به تصاویر ثابت یا ویدیوهای واقعی دارد. گروه دیجیتال مارکتینگ وبلیغات با توجه به درخواست مشتریان گرامی با مناسب‌ترین قیمت و بالاترین کیفیت به تولید انیمیشن‌های مختلف می‌پردازد.

 

اعتبار بازار

حرفه ای ها و استودیوهایی که برای مدت طولانی در بازار حضور داشته اند، اعتبار دارند و می توانند هزینه بیشتری دریافت کنند. ممکن است گزینه خوبی برای جستجوی خدمات از شرکت های کوچک باشد، اما مجموعه خوبی از پروژه ها در حال حاضر انجام شده است. بنابراین، می توان قیمت ساخت موشن گرافی مقرون به صرفه ای داشت.

 

نرخ روزانه/ساعتی

دو نوع شارژ برای خدمات موشن گرافیک وجود دارد: نرخ روزانه یا ساعتی. قیمت‌هایی را که شرکت‌ها و متخصصان دریافت می‌کنند بررسی کنید و نوع آن را انتخاب کنید که بهترین هزینه و سود را ایجاد می‌کند.

 

سطح دشواری

هر چه تولید پروژه سخت تر باشد، هزینه آن بیشتر خواهد بود. این نوع قیمت گذاری چیزی است که در هر بازاری رایج است و در موشن گرافیک متفاوت نیست. بهترین راه حل ممکن است جستجو برای تولیدات ساده تر اما با کیفیت بالا با هدف کاهش هزینه ها باشد.

 

زمان اجرا

قیمت ساخت موشن گرافی نیز با توجه به مدت زمان محتوای نهایی تغییر می کند. بنابراین اگر بودجه محدودی دارید، چیز کوتاه تری را انتخاب کنید. حتی با تولیدات کوچکتر می توانید نتایج عالی کسب کنید.

 

آموزش ساخت موشن گرافیک با موبایل

اگر برای ساخت موشن گرافیک به کامپیوتر و نرم افزارهای طراحی از جمله فتوشاپ، ایلوستریتور و افترافکت دسترسی ندارید هیچ نگران نباشید شما می توانید با استفاده از گوشی هوشمند خود و در کوتاه ترین زمان ممکن و با استفاده از اپلیکیشن های مخصوص موشن گرافیک مد نظر خود را بسازید

برای ساخت موشن گرافیک حتما نیاز به سیستم ها و امکانات فوق العاده پیشرفته نیست و حتی با گوشی موبایل خود میتوانید اینکار را انجام دهید. مسلما ویدئوهایی که با سیستم های هوشمند ادیت میشوند باکیفیت تر و حرفه ای تر هستند اما با گوشی های تلفن همراه نیز به نوبه خود میتوان ویدئو موشن گرافیکی ساده ای را طراحی کرد. برای ساخت موشن گرافیک با موبایل اپلیکیشن هایی وجود دارد که در این زمینه بسیار یاری رسانند از جمله : 

1. PowerDirector

2. Alight Motion Pro

 

انواع نرم افزار برای موشن گرافیک

ساخت موشن گرافیک همانطور که می‌دانید تاثیر زیادی در افزایش بازدید از یک تبلیغ دارد. استفاده از موشن گرافیک در حال حاضر در اینستاگرام بسیار متعارف می‌باشد. در این اپلیکیشن، استفاده از ویدیو بسیار مرسوم است که  اجرا تصاویر با اپلیکیشن موشن گرافیک می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر مخاطب بگذارد و درگیری ذهنی بیشتری از سایر ویدیوها بر روی او داشته باشد. به همین خاطر نرم افزارهای زیادی برای ساخت موشن گرافیک ساخته شده است که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

 نرم افزار افترافکت

افترافکت یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای ساخت انیمیشن دوبعدی و جلوه‌های ویژهٔ سینمایی در جهان است. استفاده از این نرم افزار برای تبلیغات، تیزرهای تلویزیونی، تیتراژ فیلم‌ها و ساخت فیلم‌های سینمایی دارای جلوه‌های ویژه کاربرد زیادی دارد. ساخت افکت‌های حرکتی برای متن‌ها، ساخت انیمیشن‌ها، امکان خلق جلوه‌های بصری متحرک و… از امکانات افترافکت می‌باشد.

 

نرم افزار سینما 4d

سینما فوردی ( Cinema 4D ) یک برنامه انیمیشن سازی و مدل سازی می‌باشد که برای ساخت انیمیشن، متحرک سازی، افکت گذاری و … را دارد. این برنامه می‌تواند شما را در زمینه‌های مختلف طراحی، انیمیشن‌سازی، ساخت محصولات مختلف و … کمک کند.

 

نرم افزار پریمیر پرو

این نرم افزار یک ابزار قدرتمند برای ساخت و تدوین ویدیو و مالتی مدیا می‌باشد.سازگاری کامل با نرم افزار Adobe After Effects سبب شده از این نرم افزار بصورت ترکیبی در کنار افتر افکت استفاده شود.اگر می‌خواهید یک انیمیشن حرفه ای بسازید پیشنهاد ما به شما استفاده از این نرم افزار کاربردی می‌باشد.

 

نرم افزار موکا پرو

این نرم افزار بسیار حرفه ای ساخته شده است و دارای کاربرد بسیار زیادی در ساخت انیمیشن‌های سه بعدی می‌باشد. محیط این نرم افزار پیچیده می‌باشد و برای افراد حرفه‌ای مناسب‌تر می‌باشد. بسیاری از جلوه‌های ویژه ای که در ساخت فیلم‌های هالیوودی جدید استفاده می‌شود از این نرم افزار ساخته شده است.

 

8 دلیل برای استفاده از موشن گرافیک در بازاریابی برند:

 • با کمک موشن گرافی می‌توان احساسات مخاطب را درگیر کرد. خیلی از اوقات با دیدن یک موشن گرافی ممکن است بخندید، گریه کنید و یا حتی چیزی یاد بگیرید.
 • با کمک موشن گرافیکی انتقال اطلاعات خیلی راحت‌تر از شیوه‌های دیگر انجام می‌گیرد. یکی از بهترین ابزارها برای توضیح یک فرایند و یا محصول جدید است.
 • استفاده مجدد از محتوایی که با کمک موشن گرافی تولید شده است نسبت به بقیه بسیار آسان‌تر می‌باشد برای مثال به راحتی می‌توان یک موشن گرافی را به ویدئوی های کوتاه‌تر تقسیم کرد و یا به طور کلی اطلاعات آن را در یک اینفوگرافیک منتشر کرد.
 • به ایجاد یک هویت بصری کاملاً منسجم برای هر کسب و کاری کمک می‌کند. با کمک موشن گرافیک راه‌های زیادی برای معرفی برند شما در محتوای مختلف ایجاد می‌کند بدون اینکه محدودیتی برای شما ایجاد شود. با توجه به فرمت جذاب موشن گرافی با کمی خلاقیت به راحتی می‌توان در بین رقبا دیده شد و حتی مشتری اقدام به اشتراک گذاری ویدئو ما کند.
 • استفاده از موشن گرافیک و ویدئو می‌تواند ارتباط برند با مخاطبین را تا 139 درصد افزایش دهد و کاربران را تا 97 درصد بیشتر به خرید از برند ترغیب کند.
 • با توجه به این که 65 درصد از بینندگان ویدئو بیش از سه چهارم این محتوا را تماشا می‌کنند. در نتیجه می‌توان با کمک تولید محتوای موشن گرافیک میزان تعامل با مخاطبین احتمالی را افزایش داد.
 • شبکه‌های اجتماعی فرصت بسیار مناسبی را برای کاربران ایجاد کرده تا محتوای ویدئوی ارزشمند و جذاب را به شیوه‌های مختلف به اشتراک بگذارند. در نتیجه موشن گرافیک‌ها می‌توانند میزان تعامل با کاربران را به میزان زیادی افزایش دهند.
 • تهیه و تولید موشن گرافیک‌ها در مقایسه با سایر انواع محتوا از هزینه‌های مناسب تری برخوردار هستند. با کمک موشن گرافیک شما می‌توانید داده‌های پیچیده را به داستان های جذابی تبدیل کنید که برای مخاطب ارزشمند باشد.

 

نحوه استفاده از موشن گرافیک در تبلیغات

همانطور که در بالا مشاهده شد، تبلیغات حرکتی راهی عالی برای ارائه ایده‌ها و جلب سریع توجه بیننده است. هنگامی که طرح‌های موگراف به‌درستی انجام شوند، می‌توانند فوراً بیننده را به داخل ببرد، که این هدف نهایی برای هر بازاریاب است.

در حالت ایده آل، اگر می خواهید از موشن گرافیک تبلیغاتی در پلتفرم خود استفاده کنید و آنها را در استراتژی بازاریابی محتوای خود ادغام کنید، ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه چیزی را می خواهید ارائه دهید. 

می توانید از عناصر گرافیکی دو بعدی استفاده کنید و آنها را متحرک سازید تا انتقالات ایجاد کنید و سپس موسیقی را در پس زمینه اضافه کنید. با این حال، اکثر شرکت ها ترجیح می دهند با طراحان گرافیک در این مورد کار کنند.

 

ویدیوهای کوتاه توضیح دهنده برای توضیح مفاهیم پیچیده

ویدیوهای توضیح دهنده به سادگی فرآیندها، خدمات یا مفاهیم پیچیده را توضیح می دهند. ویدیوی توضیح دهنده را همراه با راهنمای عمیق ارسال کنید تا پردازش اطلاعات برای بیننده بسیار آسان تر شود.

 

پست های رسانه های اجتماعی تعاملی

به جای ارسال یک تصویر ثابت با شرح طولانی که احتمالاً اکثر بینندگان آن را نمی خوانند، چرا دنبال کنندگان رسانه های اجتماعی خود را با یک ویدیوی موشن گرافیک جالب جذب نکنید؟ اگر از شیوه‌های طراحی سازگار با ویدیوها پیروی کنید، آگاهی از برند نیز افزایش می‌یابد.

 

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

هیچ کس دیگر دوست ندارد تبلیغات دو تا سه دقیقه ای را مشاهده کند. با ارائه یک پیام در یک تبلیغ ویدیویی 15 تا 30 ثانیه ای، می توانید پاسخ بسیار بهتری را در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند لینکدین یا فیس بوک به دست آورید. در یک محیط بازاریابی تلفن همراه اول، تبلیغات میکرو به خصوص در گوشی های هوشمند بسیار بهتر عمل می کنند.

 

سوالات متداول

1چرا تولید محتوای موشن گرافیکی از تاثیر بالایی برخوردار است؟

چون استفاده از تولید محتوایی موشن گرافیکی ساده تر از خواندن متن های طولانی برای کاربران است.

2چه کسب و کارهایی نیاز به موشن گرافیکی دارند؟

تقریبا تمام کسب و کارها برای اینکه به خوبی دیده شوند، به خوبی از طرف مردم پذیرفته شوند، نیاز به محتوا دارند، موشن گرافیکی تاثیر بسیار زیادی در کاربران دارد.

3آیا بین سئو و بهینه سازی سایت و محتوا ارتباطی وجود دارد؟

بله، حتما شنیده اید که گوگل می گوید: محتوا پادشاه است. گوگل میگردد و بهترین محتواها را پیدا میکند و برای جستجوگران به نمایش می گذارد. پس برای سئوی خوب حتما به محتوای خوب نیز نیاز است.

جدیدترین بلاگ ها

مرداد ۳۱, ۱۴۰۱
استراتژی طراحی با تکنیک یک سوم پایین

یک سوم پایین چیست؟ تعریف و استراتژی های طراحی

اگر تا به حال نمایش، فیلم یا تبلیغاتی را با کلمات روی صفحه تماشا کرده اید، احتمالاً استراتژی طراحی با […]
مرداد ۳۰, ۱۴۰۱
پیکتوگرام و نحوه استفاده از آن در طراحی

طراحی پیکتوگرام چیست؟ مزایا و نحوه استفاده از آن در طراحی

همه ما به دیدن نمودارهای میله‌ای، نمودارهای خطی و نمودارهای دایره‌ای در محیط‌های تجاری عادت کرده‌ایم، اما عکس‌ها را نه. […]
مرداد ۲۹, ۱۴۰۱
رنگ های گرم و سرد در طراحی لوگو

استفاده از رنگ های گرم و سرد در طراحی لوگو

طراحان گرافیک هنگام ایجاد یک لوگو بر انتخاب صحیح رنگ ها تاکید زیادی دارند. این به این دلیل است که […]