تاثیرگذار ترین راهکار های تبلیغات آفلاین

تحقیقاتی انجام داده که طبق نتایج آن 37 درصد از کاربران خرید آنلاین خود را بر اساس آنچه در تلویزیون دیده‌اند انجام می‌دهند و حدود 30 درصد از کاربران هم بر اساس تبلیغاتی که در روزنامه و مجله‌ها دیده‌اند خرید آنلاین می‌کنند.

تبلیغات آفلاین و آنلاین مکمل یکدیگر هستند، یعنی اگر کسب و کاری کاملاً آنلاین هم داشته باشید باز تبلیغات آفلاین می‌تواند به رشد کسب و کارتان کمک کند. به طور مثال خشک‌شویی آنلاینی را در نظر بگیرید که برای بازاریابی و تبلیغات خود تعداد مشخصی تراکت با آدرس سایت خود چاپ کرده و در مناطق تحت پوشش خود پخش می‌کند.

 

تبلیغات آفلاین چیست؟

به هر تبلیغی که خارج از محیط اینترنت منتشر شود تبلیغات آفلاین می‌گویند. در تبلیغات آفلاین هیچ گونه ارتباط مستقیمی با اینترنت نیست و تبلیغات از طریق رسانه‌های رادیویی، تلویزیونی، چاپی انجام می‌گیرد.

باید در نظر داشت که کسب و کارها بیشتر برای جلب توجه و ایجاد سر و صدای تبلیغاتی از شیوه‌های آفلاین استفاده می‌کنند. برای مثال برگر کینگ با انتشار آگهی در روزنامه و تبلیغات بنری سطح شهر به مردم اطلاع داد برای کمک به برنامه کودکان سرطانی که از طرف مک دونالد در حال اجرا است، یکی از برگرهای معروف خود را از منو حذف کرده است.  در مقابل از آنها خواسته برای خرید برگر به مک دونالد مراجعه کنند. این اقدام باعث شد به سرعت نام برگر کینگ سراسر جهان سر و صدا ایجاد کند و با کمک همین اقدام نظر خیلی از مردم را به سمت خود جلب کند.

 

چرا باید از تبلیغات آفلاین استفاده کنید؟

 • با استفاده از تبلیغات آفلاین می‌توان کاملاً متمرکز در منطقه‌ای مشخص اقدام به تبلیغات کرد. با این شیوه درک بهتری از مشتریان احتمالی خود کسب کرده و می‌توان نیازهای آنان را شناسایی کرده و مستقیماً هدف تبلیغات خود قرار دهیم. برای مثال می‌شود به تبلیغات بنری اشاره کرد که خدمت خاصی را در منطقه تبلیغ می‌کنند.
 • با کمک تبلیغات آفلاین شیوه‌های توزیع مختلفی برای تبلیغات ما وجود دارد. به طور مثال می‌توان در میان شرکت‌کنندگان یک رویداد کارت ویزیت خود را پخش کنید.
 • با کمک تبلیغات چاپی و آفلاین، شما چیزی را به مشتریان خود می‌دهید که برای آنها ملموس است و می‌توانند آن را نگه دارند، این باعث ایجاد یک ارتباط بین برند شما و مشتریانتان می‌شود.
 • تبلیغات آفلاین کمک می‌کند تا ارتباط مستقیمی  با مشتریان خود ایجاد کنیم. این ارتباط مستقیم علاوه بر این که اعتماد ایجاد می‌کند می‌تواند باعث تماس‌های بعدی هم باشد. برای مثال ارائه کارت تخفیف به مشتریان احتمالی می‌تواند در ایجاد ارتباط در آینده اثرگذار باشد.
 • ماندگاری تبلیغات آفلاین به نسب بالا است. برای مثال می‌توان با چاپ آگهی بر روی یک خودکار، تا مدت‌ها برنتان را در مقابل مشتریان احتمالی خود قرار دهید. این می‌تواند یک یادآوری باشد از کسب و کار شما.
 • تبدیل شدن مشتری احتمالی به یک خریدار وفادار نیاز به طی چندین مرحله مختلف دارد. مشتری در گام نخست تنها درباره برند شما می‌شوند. در مرحله بعدی از برند شما یاد می‌گیرد. سپس به کسب و کار شما علاقه‌مند شده و شروع به کسب اطلاعات بیشتری درباره برند شما می‌کند. بعد از طی این مراحل درباره خرید از شما تصمیم خواهد گرفت.

اما می‌توان با کمک تبلیغات آفلاین این مراحل را سریع‌تر و ساده‌تر طی کرد. به عنوان مثال با کمک یک لیوان که نشان شرکت شما بر آن نقش بسته، همیشه در ذهن مشتری خواهید بود. این کار به طور ناخودآگاه حمایت مشتری را برای کسب و کار خود کسب خواهید کرد.

 • با کمک یک هدیه ارزشمند در ذهن مشتری ماندگار شوید. مثلا می‌توان با هدیه کردن یک فلش مموری علاوه بر تبلیغ کسب و کار خود اثر مثبتی بر مشتری خود داشته باشید.

ممکن است شما مشتریان زیادی داشته باشید که به علت‌های مختلفی آنلاین نباشند. مثلا بسیاری از افراد مسن هستند که امکان استفاده از فضای آنلاین ندارند و با کمک تبلیغات آفلاین می‌توان به این گروه از افراد هم دسترسی داشت.

مشاوره رایگان


شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

  چرا تبلیغات آفلاین هنوز مهم هستند؟

  بازخورد سریع‌تر

  هنگام استفاده از تبلیغات آفلاین، مستقیماً با مشتریان خود در ارتباط هستید. در نتیجه می‌توانید بلافاصله متوجه شوید چه جنبه‌ای از محصول و یا خدمت شما برای خریداران جذاب است و ویژگی مورد نظر آنها چیست. این اطلاعات ارزشمندی است که می‌تواند بلافاصله در روند بهبود محصول و یا خدمت شما اثر گذار باشد.

  ایجاد ارتباط و اعتماد

  تبلیغات آفلاین باعث ایجاد ارتباط و اعتماد بین مشتریان و کسب و کار شما می‌شود.  در واقع استفاده از شیوه‌های تبلیغات آفلاین این امکان را برای شما ایجاد می‌کند تا با مشتریان احتمالی خود ارتباط برقرار کنید و همین ارتباط باعث ایجاد اعتماد هم خواهد شد.

   

  4 ابزار پرکاربرد تبلیغات آفلاین را می‌توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

  برای استفاده از هرکدام از این ابزار که در ادامه معرفی شده است. باید به هدف نهایی از تبلیغات  هم توجه داشته باشید. در نتیجه بسیار مهم است که شما از چه روشی و برای چه هدفی استفاده می‌کنید.

  تبلیغات روزنامه‌ای:

  جیم آبرامسون: روزنامه‌های چاپ شده ویترین قدرتمندی هستند برای انجام تبلیغات.

  طبق آمارهای ارائه شده توسط thedrum استفاده از تبلیغات روزنامه‌ای هنگام اجرای کمپین تبلیغاتی خرده فروشی می‌تواند 1.7 اثربخشی آن را افزایش دهد و این نشان می‌دهد که تبلیغات در روزنامه همچنان نتیجه بخش است.

  می‌توان به عنوان برخی از مزایای استفاده از روزنامه‌ برای تبلیغات به موارد زیر اشاره کرد:

  • دسترستی مناسب
  • پوشش مناسب و گسترده 
  • ایجاد اعتبار و اعتماد 
  • قیمت مناسب تبلیغات

  تبلیغات رادیویی:

  از زمان اختراع رادیو مردم به آن گوش می‌دهند، همین ویژگی رادیو را تبدیل به بستر مناسبی برای تبلیغات صوتی کرده است. رادیو همچنان یکی از در دسترس ترین رسانه‌ها در جهان است که طبق آمار ارائه شده توسط inchpinseo از بین کسانی که به تبلیغات رادیویی گوش می‌دهند، حدود 25 درصد آنها اقدام به خرید محصول تبلیغ شده می‌کنند.

  برخی از مزایای تبلیغات رادیویی را می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • انعطاف پذیری بالا و امکان تغییر پیام در سریع‌ترین زمان ممکن 
  • امکان ترغیب بیشتر مخاطب در مقایسه با تبلیغات مکتوب
  • امکان نفوذ بین مخاطبین وفادار به رادیو 
  • امکان ارائه به مخاطب در زمان‌های متفاوت 

  کارت ویزیت: 

  بنا  بر گزارش inchpinseo محققان دانشگاه تمپل دریافتند که رسانه‌های چاپی در مقایسه با رسانه‌های  دیجیتال بخش بزرگ‌تری از مغر را درگیر خود می‌کنند. در نتیجه مشتری نمی‌تواند به راحتی کارت ویزیتی را که لمس و احساس کرده نادیده بگیرد.

  موارد زیر تنها برخی از مزایای استفاده از کارت ویزیت است:

  • مقرون به صرفه است
  • امکان توزیع سریع و ساده اطلاعات 
  • همیشه در دسترس مخاطب

   تراکت: 

  از تراکت ها می توان برای اهداف مختلفی از جمله موارد زیر استفاده کرد:

  • تبلیغ یک رویداد سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و…
  • تبلیغ مستقیم یک محصول و یا خدمت برای فروش
  • انتقال پیام تبلیغاتی برای ترغیب مخاطبین

  سوالات متداول

  1تبلیغات آفلاین و آنلاین چگونه همدیگر را پوشش می دهند؟

  تبلیغات آفلاین و آنلاین مکمل یکدیگر هستند، یعنی اگر کسب و کاری کاملاً آنلاین هم داشته باشید باز تبلیغات آفلاین می‌تواند به رشد کسب و کارتان کمک کند. به طور مثال خشک‌شویی آنلاینی را در نظر بگیرید که برای بازاریابی و تبلیغات خود تعداد مشخصی تراکت با آدرس سایت خود چاپ کرده و در مناطق تحت پوشش خود پخش می‌کند.

  2تبدیل شدن مشتری احتمالی به یک خریدار چه مراحلی دارد؟
  • تبدیل شدن مشتری احتمالی به یک خریدار وفادار نیاز به طی چندین مرحله مختلف دارد. مشتری در گام نخست تنها درباره برند شما می‌شوند. در مرحله بعدی از برند شما یاد می‌گیرد. سپس به کسب و کار شما علاقه‌مند شده و شروع به کسب اطلاعات بیشتری درباره برند شما می‌کند. بعد از طی این مراحل درباره خرید از شما تصمیم خواهد گرفت.

  اما می‌توان با کمک تبلیغات آفلاین این مراحل را سریع‌تر و ساده‌تر طی کرد.

  3مزایای تبلیغات آفلاین چیست؟
  • بازخورد سریع‌تر

  • ایجاد ارتباط و اعتماد